Vrtec Lipa Štore, ki je ob neposredni bližini Osnovne šole Štore, ponuja otrokom vključenim v kolektivno varstvo poleg kvalitetnega programa z obogatitvenimi in nadstandardnimi dejavnostmi, raznovrstnega didaktičnega materiala in prostornih svetlih igralnic, tudi veliko zunanjih bivalnih površin, ki otroku omogočajo pridobivanje gibalnih spretnosti in spodobnosti. Že sam položaj vrtca v okolju omogoča za potrebe izvajanja kvalitetnega vzgojnega programa strokovnim delavcev in otrokom tudi koriščenje gozdne površine, kjer s pridom izvajamo elemente gozdne pedagogike, in pa koriščenje novega stadiona ob vrtcu ter tudi vseh obstoječih vrtčevskih igrišč s pestro izbiro igral. Strokovni delavki Lavra Prosenak in Katja Krevh pa sva prostor za igro prepoznali tudi v potki, ki vodi okrog vrtca do vseh treh vhodov našega vrtca in se lotili ustvarjanja dodatnih gibalnih površin za otroke. Nekaj talnih poslikav je izpod najinih rok nastalo že v letih poprej, še pred začetkom novega šolskega leta pa sva jih strokovni delavki Lavra in Katja dodali še nekaj!        
Talne poslikave otroke pritegnejo, imajo vzgojno – učni moment, otroka postavljajo pred gibalni in tudi miselni izziv, posledično pa talne poslikave tudi obogatijo zunanji izgled našega vrtca! V fotografijah preverite ali so nad njimi navdušeni tudi naši otroci.

                                                                                                                            Lavra Prosenak in Katja Krevh

     

 

                 

 

(Skupno 207 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost