Praznično vzdušje smo pričakali s pravljicami. Otroci drugega starostnega obdobja so spoznali pravljico Jelen Jarko, ki govori o prijateljstvu in ljubezni do živali, mlajši pa pravljico Neke zvezdne noči. V prvem tednu smo okrasili igralnico in  slikali po zgodbah, da smo pričarali praznično vzdušje. V drugem tednu smo pekli piškote in se pripravljali na obisk skrivnega prijatelja. V tretjem tednu nas je obiskal Dedek Mraz, pred tem pa smo si ogledali predstavo Pod prazničnim dežnikom, gledališča Ku-Kuc. V četrtem, zadnjem tednu, smo želeli presenetiti tudi živali v gozdu, zato smo okrasili smrečico s korenjem, repo in drugo zelenjavo ter sadjem. Smrečico smo nastavili živalim v gozdu.

V torek, 20.12.2022, smo v vrtcu imeli čajanko s starši, na kateri so se otroci predstavili s kratkim programom, nato pa so se družili med sabo. V naslednjih prazničnih dneh, smo tudi z otroki izvajali čajanke ob praznični glasbi in veselem vzdušju. Zadnji dan pred počitnicami pa smo organizirali kino. Ogledali smo si risanko : Frančkov prvi božič . Tudi v drugih skupinah so organizirali kino , zraven so otroci  jedli kokice.  V skupnem prostoru pa smo plesali ob praznični glasbi in se sladkali z vročo čokolado.

Zinka Grobelnik in Anja Regoršek

            

 

      

 

 

(Skupno 98 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost