V letošnjem letu je vrtec Lipa, Štore v svoj vzgojni program in letni delovni načrt vključil tudi gozdno pedagogiko, ki s svojimi elementi razširja učno obzorje otrok preko vključujočih področij po kurikulumu. Gozdna igralnica, ki jo ponuja objem gozda, otroku omogoča celotni razvoj, neomejene možnosti raziskovanja narave in reševanja problemov. Gozd skozi vse letne čase otrokom omogoča pridobivanje raznolikih veščin potrebnih za življenje in spodbuja ustvarjalnost. Položaj vrtca Lipa, Štore otrokom omogoča redno obiskovanje gozda in tako popestri čas bivanja na prostem. Otroci vključeni v oddelek Svetlo zeleni palček so tako vrtec prenesli v gozd, a tudi gozd prenesli v vrtec, in sicer tako, da so že jeseni iz naravnih materialov (odpadni les v kombinaciji z jesenskimi plodovi) izdelali strašilo, naslikali motiv breze, gozd raziskovali skozi učenje in utrjevanje barv, ugotavljali ali je gozd vedno odet v enake barve ali se le-te spreminjajo, spoznavali različne plodove okoliških dreves (želod, žir,…), ter v skrbi za naše okolje sodelovali pri pripravi oljnih pogač za okoliške ptice, ki smo jih v času sprehoda skozi gozd, na veje grmovnic in manjših dreves tudi obesili. Skozi spoznavanje vzgojno-izobraževalne teme Živali pozimi, smo več časa namenili spoznavanju ptic našega okolja in tako spoznali tudi sove – prebivalke gozdov, ki smo jih skladno s gozdno pedagogiko in projektom EKO vrtec poustvarili iz odpadnih materialov. Nastale so krasne sovice iz odpadnega lesa in zamaškov, ki so nas s svojimi velikimi očmi spomnile na Sovico Oko iz istoimenske pravljice Svetlane Makarovič. Nekaj teh sovic smo strokovne delavke Katja, Renata in Ditka razstavile na igrišču vrtca pred našo igralnico, kjer si jih lahko pobližje ogledate.

 

 

   Katja Krevh, Ditka Rednak, Renata Plank

                   

 

                      

 

(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost