Predšolski otroci vrtca Lipa Štore (Rdeči palčki, Temno rdeči palčki in Mavrični palčki iz enote Kompole) smo v času od 6. 2. do 10. 2. 2023 obiskovali tečaj prilagajanja na vodo na kopališču Golovec. Vsako jutro nas je pred vrtcem pričakal avtobus, mi pa smo nestrpno vstopili vanj. V naših nahrbtnikih je bila vsa potrebna oprema: kopalke, velika brisača, plavalna kapa in plavalna očala. Učitelji Plavalne šole Celje so nas v štirih dneh plavalnega tečaja, po dve uri dnevno, seznanili z zakonitostmi vode, potapljanjem glave, gledanjem in izdihovanjem pod vodo, drsenjem, učenjem gibanja nog in rok prsno ter učenjem skakanja v vodo na noge. Osnovni namen programa je otrokov stik z vodo in prilagajanje nanjo. Otroci so imeli čas tudi za prosto igro v vodi. Vzgojiteljice smo z veseljem opazovale navdušenje otrok v vodi. Otroci so se dobro odrezali pri samostojnem oblačenju in skrbi zase ter za svoje stvari. Zadnji dan tečaja so otroci pripravili nastop za starše, kateri so se ga prijazno in v velikem številu odzvali. Napredek, ki smo ga spremljali od ponedeljka do petka, je bil očiten. Za trud so otroci prejeli diplomo in sladko presenečenje.

Klavdija, Magda, Mihaela, Maruša, Karmen in Renata

              

                            

           

 

ž

 

                   

 

 

(Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost