Najstarejši otroci vrtca Lipa skupaj s svojimi vzgojiteljicami smo nestrpno čakali teden od 27.2. do 3.3.2023, saj smo načrtovali smučarski tečaj na Celjski koči. Babica Zima je nasula ravno dovolj snega, da smo se lahko pognali v zimsko dogodivščino. Zaposleni na Celjski koči so se izjemno potrudili in pripravili odlične pogoje, ki so nam služili cel teden. Polni pričakovanj smo se z avtobusom odpeljali proti Celjski koči. Za nekatere otroke je bilo to prvo srečanje s smučmi, nekaj otrok pa je bilo na smučeh že zelo spretnih in hitrih.  Otroci so z izkušenimi učitelji smučarske šole Gibitus spoznavali osnove smučanja na varen in igriv način. Prvi dan so otroci spoznali opremo in prilagajanje nanjo. Drseli so po eni smučki, se naučili vstajati po padcu, hojo v hrib, vožnjo po traku, drsenje navzdol, prehajanje iz visoke v nizko prežo in ustavljanje. Otroci, ki so bili z osnovami že seznanjeni, so se učili pravilne tehnike smučanja in bili že drugi dan na vlečnici ter na najdaljši progi. Nasmeh na obrazih otrok je bil vsak dan večji in vsak dan so komaj čakali prihod avtobusa. Otroci so nova znanja in spretnosti zelo hitro osvajali. Uspešno je smučarski tečaj opravilo 42 otrok. V petek so bili otroci za svoj trud poplačani z medaljo okoli vratu in zasluženo diplomo, ki so jo ponosno skupaj s starši odnesli domov.

 

Klavdija Berglez, Mihaela Zimšek, Maruša Vrhovšek,Alenka Kožar in Mateja Kovče

                                                                    

                             

(Skupno 109 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost