Najstarejši skupini predšolskih otrok vrtca Lipa, Rdeči in Temno rdeči palčki, smo se v uvajalnem mesecu septembru podali na daljši planinski izlet v okviru športno/gibalnega projekta Mali sonček. Njegov namen je obogatiti program na področju gibanja v vrtcih s sodobnimi gibalnimi/športnimi vsebinami. Poudarek daje igri in vadbi, ki naj bo prijetna in prilagojena otroku. Gibalne dejavnosti in igra na prostem/v naravi pa dajejo otrokom občutek zadovoljstva, razigranosti, sproščenosti in razgibanosti, povečajo se njihove intelektualne sposobnosti ter razvijajo si pozitivno samopodobo.

Prvi teden skupnega druženja nas je pot ponesla proti Pečovju. Drugi, malo daljši, izlet nas je vodil proti Kompolam, kjer je bil naš cilj obisk prijateljev v dislocirani enoti Kompole. Mesec pa smo zaključili z obiskom »Kozolca« v Laški vasi. Prvotno smo imeli namen izvesti jesenski izlet na Stari grad Celje, vendar so nam vse poznane poti zaradi neprehodnosti preprečile realizacijo. V pomladnih dneh pa zagotovo obiščemo Stari grad!

 

Klavdija, Magda, Sonja, Mihaela, Maruša in Zala

                                       

 

 

                               

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost