Letošnja teta zima nas je prav prijazno obdarila s snegom in otroci so se ga seveda zelo razveselili! Več časa smo zato namenili bivanju na prostem, kjer so otroci dričali po nabrežini športnega stadiona za vrtcem in ob zdravstvenem domu Štore, oblikovali sneg, se kepali in izvajali različne naravne oblike gibanja. Sneg je s svojo prisotnostjo vsekakor tudi znotraj naših igralnic pričaral zimsko vzdušje, ki smo jo s skupnimi močmi okrasili, polepšali z raznovrstnimi likovnimi izdelki naših otrok ter tako igralnice in skupne prostore vrtca Lipa, Štore spremenili v krasno zimsko deželo. En izmed takšnih otroških  likovnih izdelkov so upodobitve brezovega gozda s pticami iz časopisnega papirja.

Zima je čas, ko se naš korak upočasni in ko je prav, da namenimo več časa tudi skrbi za naravo in okoliške živali ter tako izkažemo odgovornost, sočutje skozi dejanja. Otroci so tako svoj del prispevali pri pripravi oljnih pogač za okoliške ptice, ki smo jih izobesili v gozdu v neposredni bližini vrtca. Ptice so nam hvaležnost izkazale s pogostejšimi obiski ptičjih hranilnic in ptičjim petjem, ki je pospremilo naš prenekateri zajtrk.

 

                                     Katja Krevh in Ditka Rednak

                                                       

 

 

                           

 

                           

 

 

 

 

(Skupno 126 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost