Mesec marec je mesec, ko se s prvimi toplimi dnevi začne prebujati pomlad, ko se glasneje zasliši večglasno ptičje petje in ko se približuje eden pomembnejših praznikov – materinski dan. Praznik materinskega dne v vrtcu radi razumemo tudi kot praznik starševstva in praznik družine, zato smo ga v oddelku Svetlo zeleni palček v torek, 19.03.2024, obeležili oz. okronali s krajšim kulturnim programom v telovadnici vrtca. Otroci so za starše, babice, dedke in sorojence ob taktirki vzgojiteljice Ditke in ob spremljavi citer, ki jih je igrala vzgojiteljica Katja, zapeli šopek otroških in ljudskih skladbic, ki jih je obogatil zven prečne flavte in čela, na katera je zaigrala glasbenica gospa Tina Ostruh. Svetlo zeleni palčki so pred polno telovadnico vrtca Lipa, Štore zapeli še tako imenovano himno letošnjega šolskega leta Ni pomembno, kaj je kdo, kateri se je ob spremljavi citer in prečne flavte pridružila še harmonika, na katero je zaigral gospod Urh Sivka, ki je ob enem tudi ponosni očka dečka vključenega v naš oddelek Svetlo zeleni palček. Obema glasbenima gostoma se strokovni delavki Katja in Ditka od srca zahvaljujeva, saj sta poleg glasbene spremljave kulturnega programa našim Svetlo zelenim palčkom preko izkustvenega učenja omogočila tudi spoznavanje novih glasbil. Iskrena hvala!
Družinsko druženje smo zaključili s razdelitvijo voščilnic in spominka – obeska za ključe z otrokovo risbico – upodobitvijo družine, ki ga bodo naše drage mamice lahko povsod vzele s seboj!
Biti starš je odgovorna in težka naloga, ki jo spremljajo nenadomestljivi majhni uspehi naših otrok, ki vodijo v svet z drobnimi, a vztrajnimi koraki. Vsako otroštvo se enkrat konča, zato starši ne pozabite nanizati čim okraskov s skupnimi trenutki na ogrlico odraščanja!
O izvedbi nastopa Svetlo zelenih palčkov si spodaj lahko preberete tudi nekaj izjav naših staršev:
»Nad nastopom sem zelo navdušen! Vidi se da se z otroki ukvarja nekdo, ki ima dosti glasbenega znanja. Peli so zelo suvereno in za takšen nastop se vama lahko od srca zahvalim! Iskrene čestitke in hvala za ves trud, ki ga vlagate v naše otroke!«
Miha
»Nastop otrok je bil za naju zelo čustven, lep in poln otroške nedolžnosti in iskrivosti. Bila sva zelo ponosna, kljub nekaj solzicam, ki jih je potočil Noah. Otroci so se res izkazali in odpeli vse pesmice zelo suvereno. Hvala za trud in izvedbo.«
Karmen
»Nastop v vrtcu je bil navdihujoč v smislu, koliko stvari si lahko naši malčki zapomnijo in to tudi z žarom v očeh in zanosom predajo nam, poslušalcem, staršem. Vložili sta veliko truda, da sta jih naučili, otroci pa so vama vrnili v najlepši možni obliki, to je z vrhunsko izpeljanim nastopom. Marsikateremu staršu se je ob tem utrnila tudi kakšna solzica.
Še enkrat vse pohvale obema ter spremljevalnemu “ansamblu” na citrah, harmoniki, čelu in prečni flavti. Si pa starši seveda želimo še obilico podobnih dogodkov in srečanj, vama pa želimo še vnaprej veliko pozitivne energije, vtkane v naše malčke.«
ati David in mami Ajda
»Včerajšnji nastop je bil pravi balzam za naše duše. Res smo lahko ponosni na naše svetlo zelene palčke, saj so se odrezali odlično. Vse pohvale tudi obema vzgojiteljicama za ves trud, ter Tini in Urhu. Lepo je videti kaj vse so se sposobni naučiti naši malčki, da pričarajo nasmehe in tudi kakšno solzico svojim bližnjim.«
Tina

Katja Krevh in Ditka Rednak

         

                            

 

     

(Skupno 104 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost