V vrtcu Lipa, Štore sta strokovni delavki Katja Krevh in Ditka Rednak zavrteli kolo časa, ki se je zataknil v času princev, kraljev, princesk, zmajev in gradov. Čas tako zanimiv, da so v tem obdobju otroci oddelka Svetlo zeleni palček ostali kar mesec dni, ga raziskovali, odkrivali in spoznali veliko novega. Vzgojno-izobraževalno temo Življenje v gradovih je otroke obogatila z izkušnjo priprave domačega regratovega medu, v vrtcu narejenega zeliščnega namaza in v vrtcu izdelanega domačega cvetličnega mila. V sklopu teme nas je presenetila tudi velika skrinja svetlečih zlatnikov, ki smo jo vsak dan skrbno čuvali, vse dokler ni neke srede skrinja izginila! Le kdo si je dovolil iz igralnice Svetlo zelenih palčkov izmakniti zaklad? Ker je otroke skrbelo, da je pri tem imel vmes prste sam zmaj, smo poslali pismo vitezu, da nam pomaga. Vitez nas je tako presenetil na večer nočitve otrok v vrtcu, v petek, 19.04.2024, nam predstavil viteško opremo in nas nalezel dobre volje in poguma v tolikšni meri, da smo se brez skrbi napotili po poteh zemljevida iskat naš ukradeni zaklad! Še dobro, da nas je spremljal dobri vitez, saj smo v neposredni bližini ukradenega zaklada zaslišali rjovenje, sopenje in renčanje. Bil je zmaj, ki je čuval zaklad! A pogum je premagal strah in zaklad smo ponovno držali v svojih rokah! Uspeh smo proslavili z grajsko zabavo in večerjo v skupnem prostoru vrtca. Vso dogajanje in vznemirjenje je Svetlo zelene palčke utrudilo v tolikšni meri, da nam je preostalo energije le še za večerno higieno, kjer so otroci uporabili naše v vrtcu izdelano cvetlično milo, si umili zobe in ob poslušanju grajskih pravljic potonili v spanec.

Temo Življenje v gradovih so Svetlo zeleni palčki z vzgojiteljicama zaokrožili s prav posebno izkušnjo, ki je tako za otroke kot tudi za starše pomemben korak na poti samostojnosti in odraščanja naših otrok. Svetlo zeleni palčki so prvikrat prenočili v vrtcu! Iskrena hvala staršem za izkazano zaupanje, s katerim ste našim palčkom omogočili krasno izkušnjo in doživetje, ki bo otrokom in upava, da tudi Vam, starši, ostala v lepem spominu na vrtčevski čas! Iskrena hvala tudi gospodu Petru Koželju, našemu pogumnemu vitezu in Srednjeveškemu zgodovinskemu in kulturnemu društvu Vitezi Najemniki Grofov Celjskih in pa tudi vodstvu našega vrtca, ki vsako leto prisluhne idejam zaposlenih in nam pomaga na poti realizacije doživetij za naše otroke.

 

                                                                                                       Katja Krevh in Ditka Rednak

 

                

 

           

 

            

 

                                  

 

           

 

(Skupno 288 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost