Že v prejšnjem tednu, so se v našem vrtcu Lipa Štore odvijale različne dejavnosti, pogovori v sklopu Podnebnega teka. Vse te dejavnosti in aktivnosti, pa povsem sovpadajo z današnjim posebnim dnem. 22.4.2024- SVETOVNI DAN ZEMLJE.

Zato je v naših oddelkih ponovno tekel pogovor o tem, kakšen je odnos človeka do narave, kako je pomembno, da ohranjamo naš planet čist in da ga je potrebno varovati ter na kakšne načine lahko vsak od nas prispeva k ohranjanju okolja, narave. Pri vprašanjih in spodbujanjih k mišljenju o ohranjanju našega planeta, smo prišli tudi do najrazličnejših odgovor kot npr. :

Vzg. vpraša: Kaj je čistilna akcija?

Odgovor dečka: Da poberemo smeti iz našega gozda in okolice, tako bo narava vesela.

Da nismo ostali samo pri pogovoru, so sledila tudi dejanja, kjer smo se vzgojiteljice in otroci podali v okolico vrtca in izvedli čistilno akcijo, sejali cvetlice v škornje, ki so jih darovali starši otrok, uredili gredice ter sejali v lončke ter opazovali rast le teh. In predvsem naravnani v usmerjenost otrok k samemu opazovanju narave, kaj nam ponuja.

Otrokom približamo in jih spodbujamo do spoštljivega odnosa do narave, saj smo vsi mi le del nje.

Evelin Podgoršek

 

                             

 

                   

 

                                       

 

           

 

                       

 

                 

 

         

                  

 

                       

 

                                 

 

                       

 

 

 

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost