V mesecu aprilu, ko obeležujemo Svetovni dan knjig za otroke, nas je v vrtcu Lipa, Štore, obiskalo prav posebno gledališče. Takšno, ki se skrije v kovček in nagovarja s slikami, takšno, ki pripoveduje zgodbe izven platnic knjig in velikih odrskih desk. V torek, 09.04.2024, nas je v vrtcu Lipa, Štore obiskalo japonsko papirnato gledališče oz. Kamišibaj, ki je pravzaprav edinstvena oblika pripovedovanja zgodb ob slikah. S pripovedjo treh zgodb nas je očaral kamišibajkar Boštjan Oder, predsednik društva Kamišibaj Slovenije in prejemnik Zlatega kamišibaja 2023. Skozi zabavno, hudomušno in vključujočo pripoved ob slikah je otroke popeljal v svet papirnatega gledališča Kamišibaj in otrokom oživil zgodbo o lisici, nato slovensko ljudsko Prišla je miška ter  predstavil, kako je zmaj Pozoj kriv za nastanek Šaleške doline, ki jo je po predlogi Boštjana upodobil Rok Poles. Zgodbe iz slik o lisici in slovenske ljudske Prišla je miška so prav tako nastale po predlogah kamišibajkarja Boštjana, upodobila pa jih je umetnica Nina Kavzar. Pripovedništvo kamišibajkarja Boštjana je otroke očaral tako zelo, da so Kamišibaj vključevali tudi v igro še po obisku, kjer so si otroci samostojno izmišljali in poustvarjali zgodbe.

Iskrena hvala gospodu Boštjanu Odru za prijazen obisk, ki je obogatil vrtčevski dopoldan in v vrtčevsko igro vnesel gledališče Kamišibaj!

 

                                                                                                                                                                  Katja Krevh

 

                                  

 

                          

 

                                           

(Skupno 65 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost