Otrok, ki je spreten in obvlada različne gibalne naloge ima razvit občutek zaupanja vase. Že vrsto let smo vključeni v gibalni športni program za najmlajše, ki nosi ime Mali sonček. Program je namenjen otrokom od drugega leta do vstopa v šolo in je razdeljen na štiri kategorije. Modri, zeleni, oranžni in rumeni sonček.

V sklopu programa vsako leto organiziramo poleg drugih gibalnih aktivnosti, športni teden. V vrtcu Lipa, smo na enoti Kompole planirali in izvedli športni teden od 13.5. do 17.5. 2024. V ponedeljek smo imeli spretnostni poligon, ki je vseboval naravne oblike gibanja ( hoja, tek, plazenje, plezanje, skoke, valjanje, hoja po klopi, gibanje vzvratno,…).V torek smo se preizkusili v kolesarjenju. Otroci so se vozili med stožci, pri tem upoštevali varno vožnjo. V sredo smo imeli igro z žogo in izvajali različne osnovne elemente različnih iger z žogo (metanje, ujemanje, zadeti različne cilje,…).V četrtek je skupina otrok, ki se jeseni všola v prvi razred obiskala Tehno park v Celju, ostali pa so ciljali male žogice v tarčo in podirali keglje. V petek pa smo iskali skriti zaklad z različnimi nalogami, ki so bile v povezavi z gozdno pedagogiko in vzgojnimi področji Kurikuluma.

Karmen Gorjuo Žgank

                           

      

                        

                   

                

                

 

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost