Otroške likovne upodobitve so odraz otroške ustvarjalnosti, aktualnega razvoja otroka, trenutnega likovnega navdiha in  izraznosti. Predšolsko obdobje je čas, ki je poln tovrstnih otroških likovnih izdelkov, ki nas nagovarjajo z likovnimi prvinami kot so barve in oblike.

Likovni svet otrok je  56. državni likovni natečaj in razstava, ki jo prireja Osnovna šola Karla Destovnika – Kajuha Šoštanj. Letošnja rdeča nit 56. državne likovne razstave je Izraznost likovnih spremenljivk – lastnosti, ki pomembno vplivajo na celoto likovnega dela in na doživljanje oblik.  Na letošnji 56. likovni natečaj je prispelo kar 2450 del predšolskih in osnovnošolskih otrok iz kar 68 vrtcev in šol, men njimi tudi iz našega vrtca Lipa, Štore. Med poslanimi 2450 otroškimi likovnimi deli je strokovna komisija, ki so jo sestavljali profesorji specialne didaktike likovne umetnosti iz Pedagoške fakultete Univerze v Mariboru (izr. prof. dr. Jerneja Herzog, red. prof. dr. Matjaž Duh in mag. Katja Kozjek Varl) izbrali 310 del, ki so del razstave Likovni svet otrok 2024 v prostorih Osnovne šole Karla Destovnika – Kajuha v Šoštanju. Med 310 izbranimi likovnimi deli otrok so tudi 3 likovna dela naših otrok vključenih v oddelek Svetlo zeleni palček: Mihaljević Lukas, Avbelj Centrih Enej in Arsenić Irina, ki so pod mentorstvom vzgojiteljice Katje Krevh prejeli bronasto priznanje!

Nagrajencem iskreno čestitamo!

 

        Katja Krevh

 

                   

(Skupno 61 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost