Poletje je tu, otroci polni pričakovanj pripovedujejo o odhodih na počitnice in kaj vse bodo počeli na morju. V razmahu vseh pripovedi nas je na vroče petkovo dopoldne nepričakovano presenetil obisk. Deček Enej je v igralnico prinesel kartonsko škatlo, iz katere je radovedno kukalo dvoje oči.

Je plašen stric, ima rilček, tačke in kup bodic…

Ste uganili kdo nas je obiskal? Tako je! Obiskal nas je čisto pravi ježek! Otroci so se strnili okrog škatle, opisovali kakšen je ježek in ga z veliko mero previdnosti opazovali. Kaj hitro smo ugotovili, da kartonska škatla ni najboljši dom za ježka, zato smo se odpravili v gozd v neposredni bližini našega vrtca in ježka spustili iz škatle. Enej, ki je ježka prinesel v vrtec, da bi si ga lahko ogledali tudi njegovi prijatelji, je ježka pospremil do grmovja, mi pa smo mu pomahali v pozdrav!

 

Katja Krevh in Ditka Rednak

                                        

                                          

 

                            

 

(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost