Otroški poklon za slovenske olimpijske tekmovalce

V času poletnih počitnic in ob močni prisotnosti aktualnih Olimpijskih iger v Franciji je bilo več pozornosti v pogovorih in v igri otrok namenjeno Olimpijski tematiki tudi v vrtcu. Vidi se, da so otroci vpeti v zgodbo Olimpijskih športov, navijanja za naše športnike, zato smo v sklopu svojih zmožnosti otroci oddelkov Mavrični in Svetlo zeleni palček iz kokosovih lupin izdelali pikapolonice za srečo – za dobre rezultate naših športnikom, ki v Franciji zastopajo barve naše Slovenije.

Otroci so kokosove lupine obrusili z brusilnimi gobicami, jih z akrilnimi barvami odeli v črno in rdečo barvo in jih razstavili v skupnem prostoru ob bok slovenske zastave in tudi že prve zlate medalje judoistke Andreje Leški. Naj pikapolonice naših otrok še komu izmed 90 slovenskih tekmovalcev na Olimpijskih igrah prinesejo srečo in medaljo.  Držimo pesti in navijamo!

Karmen Gorjup Žgank in Katja Krevh