V petek, 18. 11. 2022, smo v vrtcu Lipa praznovali prav poseben dan. Tudi letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk je za naše otroke postal poseben praznik. Osrednja tema, ki smo jo tokrat posebej izpostavili, je mleko in mlečni izdelki. K temu spodbujamo tudi z letošnjim sloganom »Zajtrk z mlekom – super dan!«. Na ta dan ponudimo otrokom tradicionalna živila zajtrka, kot so med, maslo, mleko, kruh, jabolka ali drugo sveže in suho sadje lokalnega oziroma slovenskega porekla. Pri zajtrku so se nam pridružili tudi ravnateljica Mojca Rožman, župan Miran Jurkošek in vodja vrtca Mateja Kovče. Projektu smo se pridružili na pobudo Čebelarske zveze Slovenije s ciljem, da ustvari najštevilčnejši pevski zbor, ki bo usklajen kot čebelja družina, ter bo zapel vsem dobro poznano in priljubljeno pesem »Čebelar« ansambla Lojzeta Slaka, vsak na svoji lokaciji, ob istem času. Tako so otroci skupin Temno rdeči palček, Rdeči palček in Svetlo zeleni palček v družbi glasbenika Damjana Pasariča, ki je poskrbel za glasbeno spremljavo na harmoniki, v vrtčevski knjižnici glasno in ponosno zapeli pesem »Čebelar«.

Mihaela, Maruša, Magda, Katja, Edita in Klavdija

 

(Skupno 109 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost