CENE VRTCA

Občinski svet Občine Štore je skladno z 31. členom Zakona o vrtcih na svoji 7. redni seji, dne 22. 11. 2023, sprejel Sklep o določitvi cen programov v javnem vrtcu Občine Štore. Nove cene programov veljajo od 1. 12. 2023 dalje.

Ekonomske cene programov predšolske vzgoje v javnem vrtcu Občine Štore znašajo mesečno na otroka:

• za prvo starostno obdobje 596,30 EUR,
  • za drugo starostno obdobje 479,36 EUR,
  • za kombinirane oddelke in starostno homogene oddelke 3 – 4 let 495,69 EUR

Staršem otrok, vključenih v javni vrtec Občine Štore, za katere je Občina Štore po veljavnih predpisih dolžna kriti del cene programa, se plačilo, ki jim je v skladu z zakonom določeno kot znižano plačilo vrtca, dodatno zniža v oddelkih prvega starostnega obdobja za 2 %, v oddelkih drugega starostnega obdobja in v kombiniranih ter starostno homogenih oddelkih 3–4-letnih otrok pa za 5 %.

Stroški živil na otroka znašajo 2 EUR.