Letošnja teta zima nas je prav prijazno obdarila s snegom in otroci so se ga seveda močno razveselili! Več časa smo zato namenili bivanju na prostem, kjer so otroci dričali po nabrežini športnega stadiona za vrtcem, oblikovali sneg, se kepali, izdelali sneženega moža in izvajali različne naravne oblike gibanja. Sneg je s svojo prisotnostjo vsekakor tudi znotraj naših igralnic pričaral zimsko vzdušje, ki smo jo s skupnimi močmi okrasili, polepšali z raznovrstnimi likovnimi izdelki naših otrok ter tako igralnice in skupne prostore vrtca Lipa, Štore spremenili v krasno zimsko deželo.

Zima je čas, ko se naš korak upočasni in ko je prav, da namenimo več časa tudi skrbi za naravo in okoliške živali ter tako izkažemo odgovornost in sočutje skozi dejanja. Otroci so tako svoj del prispevali pri pripravi oljnih pogač za okoliške ptice, ki smo jih izobesili v okolici vrtca in v gozdu v neposredni bližini vrtca. Ptice so nam hvaležnost izkazale s pogostejšimi obiski ptičjih hranilnic in ptičjim petjem, ki je pospremilo naš prenekateri zajtrk.

 

      Katja Krevh in Ditka Rednak

                 

              

(Skupno 58 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost