Na rojstni dan enega bolj poznanih pravljičarjev H. C. Andersena, 2. aprila, ki ga obeležujemo tudi kot svetovni dan knjige, smo se Svetlo zeleni palčki odzvali povabilu in obiskali Osrednjo knjižnico Celje, enoto Štore, kjer so otroci prisluhnili knjižničarkinemu pripovedovanju vsebine pravljice Zgodbe iz stolpa avtorice Maureen Haselhurst. V zgodbah iz stolpa je vedno prostor za kakšno novo pravljico, ki so otrokom sleherni dan na voljo v prostorih knjižnice. K raziskovanju knjižnih polic in pravljičnih zgodb vabimo tudi Vas starše: na simbolni vstopnici, ki so jo otroci prinesli domov iz obiska knjižnice, je zapisan predlog pravljice, ki že komaj čaka, da po njej sežejo otroške roke. Poiščite jo v knjižnici in uživajte v skupnem branju!

Katja Krevh in Ditka Rednak

                                                   

(Skupno 48 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost