Že v mesecu septembru smo začeli spoznavati poklice, ko so nas prvi obiskali gasilci PGD Prožinska vas. Nad samo predstavitvijo so bili otroci navdušeni, še posebej pa nad njihovo opremo, ki so jo lahko videli v živo. To je bil povod, da je veliko otrok reklo, da bodo oni prav tako postali gasilci. Izvedeli smo tudi, da je kar nekaj njihovih očkov in dedkov gasilcev. V mesecu aprilu smo s temo spoznavamo različne poklice nadaljevali in v našo igralnico povabili starše, tete, strice, babice, dedke ter bili izredno veseli nad njihovim številčnim odzivom. Naslednja sta k nam prišla vojaka, tista čisto taprava, s puško in terenskim vozilom. David in Žan sta nam pokazala, kako vojaki spijo v spalnih vrečah, njihovo opremo, otroci pa so lahko sami tudi preverili, kako težek je njihov nahrbtnik. Poleg terenskega vozila in orožja jim je bil najbolj zanimiv njihov suhi obrok, ki so ga seveda lahko tudi poskusili. Nad hrano so bili navdušeni … Njuna pašteta je imela boljši okus od tiste, ki jo kupimo sami v trgovini. Za vojakoma je prišla Boža, babica slikarka, ki je pozornost otrok, predvsem deklic, zelo pritegnila s travnikom polnim regrata, pravljico ter slikanjem na izbrano temo. Deklice so se poskušale čim bolj približati slikarkinemu opazovanju travnika, drži čopiča, mešanju barv … Mamica Anja, ki je po poklicu frizerka, je prav tako poskrbela za navdušenje deklic, ko jim je pokazala pribor za friziranje ter jim uredila pričeske. No, naslednjih dveh obiskov pa so se razveselili predvsem fantje. Nogomet, le kdo ga ne igra, le kdo ne bi bil rad uspešen nogometaš? V naših Kompolah smo imeli čisto pravega športnega trenerja NK Domžale. Ati Luka je izvedel uro športnega treninga za mlade nogometne igralce in tako poskrbel za navdušenje otrok. Naslednji, ki je narisal nasmehe na obraz našim fantom, je bil policist Bojan. Z obiskom je nadaljevala mamica Manca, ki je predstavila poklic, ki je otrokom zagotovo najmanj poznan, in sicer je to delo nepremičninskega agenta, ki se ukvarja s prodajo hiš, stanovanj. No, naslednje delo, ki ga opravlja babica Ljubica, pa so poznali prav vsi otroci. Babica Ljubica nam je izmerila pritisk, Gregorju, ki se je prejšnji dan poškodoval, je razkužila rano in mu nanjo dala obliž, vzgojiteljicama pa je izmerila sladkor v krvi. Tudi poklic zobnih sester otroci že dobro poznajo, saj nas v vrtcu obiščejo večkrat letno. S seboj vedno prinesejo kakšno zanimivo pravljico, ki nam jo preberejo, poudarek pa je seveda na pravilni tehniki umivanja zob.

Vsi skupaj se veselimo še kakšnega zanimivega poklica, ki bi nam ga bil kdo pripravljen pokazati in predstaviti. Otroci so vedoželjni, zato je prav, da jim omogočimo predstavitev različnih poklicev, da bodo kasneje vedeli, kateri poklici sploh obstajajo in kakšne naloge opravljajo.

Vzgojiteljici Karmen in Alenka

                          

 

                    

 

                 

 

           

 

                                        

 

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost