S sloganom »Začni mlad, tekmuj pošteno«, nas je tudi letos Atletska zveza povabila k množičnemu teku, s katerim spodbujajo k prvim atletskim korakom in ozaveščajo sodelujoče o pomenu zdravega načina življenja. V lanskem letu se je teka udeležilo več kot 250.000 otrok iz vse Slovenije.

V skupinah smo si pripravili velike transparente in se pogumno odpravili na stadion. Malo smo se ogreli nato pa izvedli skupinski štart teka na 200 m.

Teka so se udeležila tako starejši, kot mlajši otroci. Spodbujali smo drug drugega, na cilju pa prejeli zasluženo medaljo.

Mihaela Zimšek