Praznovanje jeseni je potekalo v vrtcu v dopoldanskem času, v četrtek, 12. 10. 2023.

Otroci 1. starostnega obdobja so uživali pri različnih delavnicah – izdelali so si kronice iz listja, prenašali in s samokolnicami so prevažali buče, pobirali in stresali listje na napeto rjuho in jo stresali. Največji interes pa je bil pri lovljenju jabolčnih krhljev z usti, ki so viseli na vrvici.

Na stojnicah pa so si otroci postregli s pečenim krompirjem iz pečice, ki so ga pripravile naše kuharice, s pečenim kostanjem, ki ga je za nas spekel hišnik Zvone in z grozdjem.

Otroci 2. starostnega obdobja so si izdelali košarice in denarnice, namesto denarja pa so na stojnicah plačevali z gumbi. Tudi starejši otroci so se zabavali pri različnih delavnicah – luščili so koruzo, tekmovali v kotaljenju buč in si izdelali kronice iz listja.

Letos nam je postreglo tudi vreme z obilico sonca, zato je bilo vzdušje na praznovanju še prijetnejše.

 

Zinka Grobelnik in Urška Krašovec

               

 

                     

 

 

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost