V petek, 17. novembra 2023, smo v vrtcu Lipa praznovali prav poseben dan. Tudi letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk je za naše otroke postal poseben praznik  z namenom ozaveščanja o pomenu kmetijstva, živilske industrije, čebelarstva in varovanja okolja. Letos obeležujemo mednarodno leto prosa in zato se letošnji slogan glasi »Kruh za zajtrk – super dan!«. Na ta dan ponudimo otrokom tradicionalna živila zajtrka, kot so med, maslo, mleko, kruh, jabolka ali drugo sveže in suho sadje lokalnega oziroma slovenskega porekla. Pri zajtrku so se nam pridružili tudi ravnateljica Mojca Rožman, župan Miran Jurkošek in pomočnica ravnateljice vrtca Valentina Jurko. Projektu smo se pridružili na pobudo Čebelarske zveze Slovenije s ciljem, da ustvari najštevilčnejši pevski zbor, ki bo usklajen kot čebelja družina, ter bo zapel vsem dobro poznano in priljubljeno pesem »Čebelar« ansambla Lojzeta Slaka, vsak na svoji lokaciji, ob istem času. Tako so otroci skupin Temno rdeči palček, Rdeči palček in Svetlo zeleni palček v družbi glasbenika Roka Arnška, ki je poskrbel za glasbeno spremljavo na harmoniki, v vrtčevski knjižnici glasno in ponosno zapeli pesem »Čebelar«.

Naš nastop si lahko ogledate na spodnji povezavi:

https://www.youtube.com/watch?v=ElItcRbGi0I

      Bzz, bzz čebelice:

Mihela, Maruša, Zala, Katja, Edita, Magda, Sonja in Klavdija

                  

 

          

(Skupno 165 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost