Mesec december je v vrtcu prazničen, pisan, igriv in radodaren! Radodaren v  pogovorih o skromnosti, v željah, praznovanju, skupnem ustvarjanju prazničnih svečnikov, voščilnic in okraskov, s katerimi so otroci pripomogli k praznični dekoraciji igralnic in vrtca samega. December pa je radodaren tudi v domišljiji, spoznavanju pravljičnega sveta palčkov in čarobnosti pričakovanj, ki jih prinesejo prazniki z obiski dobrih mož. V oddelku Svetlo zeleni palček so otroci spoznali, da je med nami prisoten navihani palček Štefan, ki se je skril v Ditkini torbici in nehote izgubil svojo rdečo kapico v naši igralnici. Ko smo palčkovo kapico našli in mu jo postavili pod smrečico, da jo najde, so se pojavila prva sporočilca na ogledalu z odtisi snežnih čevljev, kar je v otrocih še posebej vzbujalo radovednost. Palčkove stopinje so tako postale kot nekakšen »simbol« novega sporočila, kjer nam je palček Štefan zastavil kakšno uganko, nas pograjal, pohvalil ali pa nam preprosto zaželel lep dan! Ker smo imeli nič koliko vprašanj, nam je nanje odgovoril preko risanke Palček David. V risanki so otroci spoznali svet palčkov, kakšni palčki so, kje živijo in kaj počnejo. Palčku Štefanu smo se vsakič za njegovo sporočilo zahvalili, in sicer tako, da je izbrani otrok palčku na ogledalo narisal risbico ali pa smo mu skupaj zapeli skladbici Ni pomembno, kaj je kdo ter Božična. Otroci Svetlo zelenega palčka so se naučili tudi deklamacijo Praznična avtorice Barbare Gregorič Gorenc, ki hudomušno povzame »vsak otrok je vedno priden, če nihče ne gleda«. Ker pa je naš palček Štefan prav dobro opazoval, nam je zagotovil, da čisto vsakega pridnega otroka pod prazničnim drevesom kmalu čaka darilo. Zagotovo bo pod prazničnimi drevesi v domovih otrok oddelka Svetlo zeleni palček 24 daril!

                   Katja Krevh in Ditka Rednak

 

                                       

 

 

(Skupno 94 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost