Otrok ima predviden pregled pri zdravniku…. Znana situacija, kajne? Starši se s tem srečujemo na različne način, eni s strahom, morda nejevoljo, drugi temu ne posvečate pretirane pozornosti. No, za otroka pa je vsak tak obisk dogodek, ki pa ga lahko spremljajo pozitivna ali negativna čustva. Da bi le-teh bilo manj in da otrok ob obisku zdravnika ne bi doživljal stiske, je naš vrtec v pomoč staršem na obisk povabil študente medicinske fakultete, ki sooblikujejo društvo študentov medicine, ki izvajajo projekt MEDIMEDO.

V torek, 19.12.2023, so otroci oddelka Svetlo zeleni palček skupaj s svojimi plišastimi prijatelji spoznali bodoče zdravnike, ob prezentaciji telesa in organov, utrjevali njihova poimenovanja, nekaj pa jih spoznali povsem na novo ter jih umestili na primerno lego v telesu. Preko simbolne igre so otroci svojega plišastega prijatelja »pripeljali« k zdravniku, pojasnili zdravniku ali zdravnici kaj oz. kje ga boli, ter pomagali pri oskrbi rane, mu dali injekcijo, tudi štampiljko. Vsi plišasti pacienti so se po obisku pri zdravniku počutili bolje, otroci pa so obljubili, da bodo upoštevali nasvet zdravnika, da bi plišasti prijatelj kar se da hitro ozdravel!

   Katja Krevh, Ditka Rednak

                     

 

               

 

          

 

                 

 

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost