December je mesec, ki sicer ponazarja toplino, družino in obdarovanje, a prepogosto se vmes vrinejo besede kot so potrošništvo, prenasičenost in hitenje. Obdarovati se je lepo! In če kaj, potem je največ, kar lahko podarimo en drugemu, naš čas. Zato smo se v vrtcu Lipa, Štore odločili, da predvsem druženju namenimo enega od prazničnih decembrskih dogodkov našega vrtca. V torek, 19.12.2023, smo tako za zaposlene, starše in otroke našega vrtca Lipa pripravili Praznično čajanko na prostem, ki jo je otvoril otroški pevski zbor vrtca Lipa s skladbami Ni pomembno, kaj je kdo, Sreča in Cin cin cin pod mentorstvom vzgojiteljic Maruše Vrhovšek in Urške Krašovec. Po otroškem petju nas je k druženju z nagovorom prijazno povabila pomočnica ravnateljice gospa Valentina Jurko ter vsem prisotnim zaželela prijetno druženje in lepe prihajajoče božično-novoletne praznike. V ospredju naše Praznične čajanke je resnično bilo druženje ob doma pripravljenih piškotih izpod rok naših staršev in božičnega čaja izpod rok naših kuharic. K samemu vzdušju pa so pripomogli premnogi rekviziti oz. scena, ki so jih v mesecu decembru skupaj z otroki pripravile vzgojiteljice našega vrtca. Kot spremljevalno dejavnost je bil staršem, otrokom in tudi zaposlenim ponujen tematski fotografski kotiček z božičnimi dodatki, kjer so lahko spomin na druženje odnesli s seboj v obliki fotografije. Za spomin na krasno druženje pa so družine domov odnesle še skrbno pripravljene mošnjičke, ki so vsebovali piškote in okrasek za smrečico, ki so jih izdelali otroci našega vrtca v decembrskih ustvarjalnicah.

Staršem in otrokom našega vrtca tudi v prihodnjem letu želimo, da pridno nabirajo skupne, nepozabne spomine, naj se ne odrečejo igri in naj čas namenjen otroku in igri teče počasneje!

 

Uživajte in vse dobro v 2024,

                                                                          Katja Krevh, Ditka Rednak, Irena Z. Hribar, Barbara Jagodič

 

 

                   

                  

                       

                      

          

              

(Skupno 143 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost