Čas, ko namenimo drug drugemu lepe želje, toplino in veselje, je zagotovo čas, ki mu rečemo praznični december.

»Zvečer, ko se mi že po malem odpravljamo spat, se na nebu zvezde zbude. Otrokom uspavanke pojo, mornarjem kažejo pot skozi valove morja, in pesnikom svetijo v srce, da jim laže izpod peresa teče rima. Če vas ni strah, pojdimo zdaj pogledat na nebo, kaj zvezde počno«.

Med klasiko otroške literature zagotovo spada pravljica Frana Milčinskega, Zvezdica Zaspanka, ki je bila navdih za december v Kompolah. Otroci so pravljico z navdušenjem sprejeli, njena vsebina je poučna saj je rekel boter mesec: »Kazen mora biti vzgojna, če bi nekaj rad počel za kazen, to ni vzgojno«

V sredo, 20.12.2023, ob 17.00 smo se družili na praznični čajanki pri Zvezdici Zaspanki in Ceferinu. Bilo je čarobno druženje ob soju prazničnih luči, ki so razsvetlile našo sceno. Boter mesec je štel zvezdice, pa mu je ena vedno manjkala, ja, Zvezdica Zaspanka.

Ana in Karmen

                   

 

 

         

(Skupno 86 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost