Aktualno temo lačnih živali v gozdu smo starejši otroci Vrtca Lipa prebirali v gozdu in sami ob tem začutili kako mraz pritiska v najhladnejših mesecih. Gozdne živali, medved, volk, zajec, veverica, polž, jež in lisica so se dogovorili kako bodo napolnili svoje shrambe, da pozimi ne bodo lačni, a ni šlo vse po načrtu …

Potek pravljice je bil označen s subitizacijskimi krogi, ki so predstavljali dodaten miselni izziv  o časovnem poteku pravljice. Po prebrani pravljici smo tudi sami poskušali poiskati kaj bi lahko živali v gozdu še pojedle.   

Slikanica Mojiceje Podgorešek je v veliko pomoč otrokom, ki imajo težave pri branju šumnikov (Č, Š, Ž) saj so v zgodbi v besedah, ki jih vsebujejo, označeni z zeleno barvo in bralca prijazno opozarjajo, da besede pravilno prebere.

 

                                        

 

                

 

          

(Skupno 82 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost