Na krasen petkov pomladni dan (05.04.2024) so se Svetlo zeleni palčki skupaj z vzgojiteljicama Katjo in Ditko ter dijakinjo Hano odpravili na pomladni izlet v sklopu gibalnega projekta Mali sonček. Naš cilj na bližnji hrib Mandokukolo se je zdel daleč, ko smo zapustili naš vrtec, a pot je bila razgibana, pestra in polna zanimivih spoznanj. Ker smo izlet načrtovali, smo se nanj dobro pripravili, in že dan poprej poskrbeli za zdravo malico. Otroci so namreč sodelovali pri pripravi zdravega zeliščnega namaza, ki smo ga namazali na domači grajski hlebec in se z njim okrepčali na cilju našega pomladnega izleta. So se tako okrepčali vitezi, preden so se odpravili v boj z zmajem? Zgodovinski čas gradov, kraljev, vitezov, princesk in zmajev buri domišljijo naših otrok, zato ni čudno, da so otroci votlino na poti do cilja pripisali ravno domovanju strašnega zmaja. Narava se v pomladnih dneh prebuja, buhti in čarobnost teh sprememb nas je pričakala tudi na razprostranem travniku polnem rumenih cvetov. Otroci so cvetove takoj prepoznali in skupaj smo tako nekaj teh cvetov tudi nabrali. Pa ne za šopek, pač pa kot osnovno sestavino za pripravo regratovega medu. Tudi včasih, v času gradov, so se morali posladkati. Ko bodo nabrani regratovi cvetovi ob soku limone in sladkorja na okenski polici naše igralnice omedili, pa bomo Svetlo zeleni palčki ponovno namazali grajski hlebec! Se že veselimo!

 

      Katja Krevh, Ditka Rednak

              

                          

                                                                

(Skupno 46 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost