V tednu od 27.5. do 31.5.2024 imamo vsi oddelki vrtca Lipa TEDEN ŠPORTA – MINI OLIMPIJADO.  Rdeča nit skozi celoten teden so prihajajoče poletne olimpijske igre. Namen izvedbe aktivnosti po vzoru olimpijskih iger je, da otroci skozi razne ustvarjalne in gibalne aktivnosti spoznajo olimpijske igre, olimpijsko gibanje, olimpijske vrednote in olimpijsko zgodovino (prve OI, OI ogenj, OI bakla, OI himna, itd.).  V tem tednu nas čakajo dejavnosti kot so: spretnostni poligon z ovirami, orientacijski pohod in iskanje skritega zaklada, kolesarjenje, vodne igre in v petek zaključek olimpijade v družbi znanih slovenskih športnikov. 

Danes smo Mini olimpijado otvorili s prižigom olimpijskega ognja. Sledila je prva športna aktivnost in sicer spretnostni poligon z ovirami, ki je potekala v gozdu.

Geslo olimpijskih iger se glasi: “Pomembno je sodelovati in ne zmagati!”

 

Klavdija Berglez

 

                 

 

                      

(Skupno 113 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost