Prvo odpadlo liste je naznanilo prihod jeseni in topli jesenski žarki so kar vabili na nove dogodivščine.

Temno rdeči in Rdeči palčki vrtca Lipa smo se na čudovit septembrski dan odpravili na ogled nove kolesarske poti, ki povezuje Celje, Štore in Šentjur. Otroke je navdušil nov velik most, katerega je kar nekaj otrok prečkalo prvič. Na poti smo srečali kar nekaj rekreativnih kolesarjev, ki so lovili prve jutranje žarke. Pot nas je vodila do svojih prijateljev v vrtcu Kompole, kjer smo pojedli zasluženo malico, ter do potomke najstarejše trte. Pri novi tabli z zemljevidom okoliških krajev pa smo si ogledali, kako daleč zmorejo majhni koraki. Polni novih vtisov in s polni žepi kostanja smo se vrnili v vrtec in sklenili, da se letos zagotovo še podamo v Kompole.

vzgojiteljica  Mihaela Zimšek