Prejšnji teden smo se zeleni palčki odpravili v gozd z dobrim namenom, da ježku zgradimo hišico. Gozd nam je nudil veliko naravnega materiala, predvsem drevesne palice in listke, ki jih je veter že odpihnil.

Otroci so se z velikim navdušenjem lotili nabiranja vej in listja, ki so jih prinašali na kup. Ob spodbudi ustvarjalnosti ter ljubezni do narave, je kmalu nastala večja hišica iz naravnega materiala. Čarobni trenutek, ko je ježek pokukal iz drevesa, je otrokom pričaral veliko navdušenje in občutek, da so s svojim trudom nekaj pomembnega dosegli.

Zapeli smo mu pesmice, pri petju so nam pomagali tudi otroci skupine rdečih palčkov. Ježek je zlezel v hišico, pokrili smo ga z mehkimi listki, vsi mi pa smo še dodatno okrepili občutek povezanosti z naravo.

ZELENI PALČKI